Online dovolenky od renomovaných cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy bez navýšenia cien
výhody (zľavy, bonusy, lastminute ...)
bezpečnosť pre Vás - len poistené CK !
Krajiny sveta na mape
klikacia mapa sveta - výber dovolenky
Vyhľadávač LM
 
 
NAJPOPULÁRNEJŠIE LM DESTINÁCIE:
 
Grécko, Turecko, Slovensko, Chorvátsko, Česko, Bulharsko, Rakúsko, Francúzsko
 
 
ČLÁNKY K TÉME LM:
 • Last minute – čo to vlastne je ?
 • Obrátený prístup k zľavám
 • Last minute ako obchodný trik
 • Ako rozoznať skutočný výpredaj od fingovaného?
 • Ako vznikajú skutočné lastminuty ?
 • Adrenalínová disciplína - ultralastminute
 • Vhodnosť a výhody lastminute dovoleniek
 • Lastminute klienti nie sú o nič ukrátení
 
 
 
 
reklamný priestor

DOVOLENKAKaždodenné povinnosti nám prinášajú stres, zhon, vyčerpanosť. Potrebu "dobiť baterky" často pocítime až na poslednú chvíľu. Niekoľko dní odpočinku niekde pri mori či na horách by určite spôsobilo zázrak ...

Cestovanie ľudí zbližuje - stávajú sa lepšími, kým sa vyberiete na dovolenku, prelistujte si cestovateľského sprievodcu a vyberte si miesto svojej dovolenky, pozrite si -> krajiny sveta

Najžiadanejšie dovolenkové destinácie:

LM 10% LM 15% LM 20% LM 30% LM 40% LM 50%

Svet dovoleniek – čo to vlastne je ?


Výpredaj. Presnejšie výpredaj zájazdov (dovoleniek). Tak ako fungujú výpredaje najrôznejších druhov tovaru ( likvidácia starých modelov, nadbytočných zásob, končiaca záruka ...), aj cestovné kancelárie robia výpredaj dovoleniek, ktoré im zostávajú "na sklade" príliš dlho a hrozí, že by mohli prepadnúť.

Nie každý si môže dovoliť cestovať podľa svojich snov na dovolenku, ktorá stojí stovky eur. Mnohí musia šetriť, kde sa len dá, dovolenky nie sú výnimkou. Vhodným riešením sú zlacnené dovolenky - lastminute. V posledných rokoch sa z lastminute stal silný fenomén ovládajúci veľkú skupinu dovolenkárov, pre ktorých je dôležitá výrazná úspora. Ďalšia významná vlastnoť lastminutov je nezmenená kvalita.

Pri väčšine výpredajov sa jedná o vzájomný kompromis medzi kupujúcim a predávajúcim. napr. sveter je zlacnený - ale už nie je moderný, akciové zemiaky s 50% zľavou - ale časť je už nahnitá a pod. Toto u zájazdov nehrozí. Majú rovnaké všetky parametre, aké mali pred zľavou - hotel, posteľ, strava, doprava ani ďalšie parametre zájazdu sa nemenia, nič sa nepokazilo, nezhnilo ani nevyšlo z módy. Jediným dôvodom lastminutového zlacnenia je blížiaci sa termín zájazdu a riziko prepadnutia.

Z vlastnej praxe môžeme potvrdiť že lastminute sú hitom vo svete dovoleniek (rozmýšľali sme či sa nepremenujeme na svet last minute, ale zatiaľ ostávame verní dovolenkám). Zaujímavé sú štatistiky o tom, čo ľudia chystajúci sa na dovolenku vyhľadávajú na slovenskom internete. Cca 40% z nich zadá do gúglu slovo lastminute. Keď sa porovnáme s celosvetovým (anglicky hovoriacim) internetom, kde to ukazuje iba cca 25% LM, vychádza z toho že sme menej nároční a podstatne sporovlivejší.

Takáto významná skupina dovolenkárov si už zaslúži vysokú pozornosť cestoviek. Ich moderné marketingové oddelenia sa tomuto fenoménu dôkladne venujú a objavujú praktiky, ktorými dokážu aj z "výpredajov - lastminutov" urobiť výnosný obchod, čo v trhovom prostredí nie je také jednoduché, ako na prvé počutie vyzerá.

Kde existuje vysoký dopyt, okamžite prichádza primerane vysoká ponuka. Ak existuje dopyt po výpredajoch, ponúkajú sa výpredaje. Opäť zjednodušená kontrola správnosti pomocou gúglu a internetu. Počet vyhľadaných relevantných stránok na tému lastminute (pozor len Sk stránky) má v téme dovolenky približne 39% podiel. Pekne to celé pasuje, na strane požiadaviek lastminutov je 40% záujem klientov - na strane ponuky je 39% ponuka zájazdov z kategórie lastminute.

Dovolenky od slovenských cestoviek.


Niektoré CK prichádzajú na trh s novým prístupom k tvorbe cien Last minutových ponúk. Ako prvá sa u nás objavila táto myšlienka v 2010 z dielne Hydrotouru, neskôr Best Choice, a je vysokopravdepodobné že túto stratégiu začnú využívať aj ďalšie CK. O čo ide? S blížiacim sa termínom konania daného zájazdu môže cena stúpať. Last minute teda neznamená vždy len cenové zníženie pri nákupoch "na poslednú chvíľu", ale zájazdy, alebo aj už vyhlásené lastminutové (zľavnené) zájazdy, ktoré sú lukratívne a idú dobre na odbyt bude cestovka predávať za zvýšené ceny.

Ak záujem prevyšuje ponuku a cestovka nemá problém sa kvalitných zájazdov zbaviť, naopak je o ne veľký záujem, dochádza k opačnému efektu, než na aký boli doteraz klienti zvyknutí. Pre klientov, ktorí sa neorientujú iba kritériom najnižšej ceny, ale trvajú na kvalite a konkrétnom výbere svojej dovolenky sa stane vyčkávanie do poslednej chvíle nevýhodným a budú platiť viac. Tento spôsob zvyšovania lastminute ceny sa nedá použiť vo všetkých prípadoch, ale za príliš výhodné zľavy v budúcnosti dostanete už len skutočné "ležiaky".

Už v máji sa začínajú ukazovať destinácie, ktoré sa rozhodne na lastminutových letákoch nevyskytnú, alebo ak áno, tak len z čisto marketingových dôvodov. Vyhľadávané letoviská ale aj celé krajiny, ktoré sa dobre predávajú a na trhu je ich správne množstvo či mierny nedostatok už začínajú byť úzkoprofilovým tovarom. Určite nečakajte na výhodné akcie na poslednú chvíľu v Turecku, Chorvátsku, Španielsku či Taliansku. V týchto krajinách sú už najkvalitnejšie dovolenky vypredané a z predajných pultov postupne miznú aj tzv. "zájazdy pre menej náročných". Tí, ktorí predávajú Chorvátsko dobre vedia, že si musia na pravú nákupnú horúčku počkať chvíľku dlhšie (je to tak každý rok) a v lete by sa predalo aj podstatne viac zájazdov, ale už niet z čoho.

Copyright © 2010−2011, svet-dovoleniek.sk, travel agency