Krajiny sveta - cestovateľský sprievodca
informácie a rady pre cestovateľov
krajina, jej obyvateľstvo, história ...
možnosti dovolenky
turistické zaujímavosti a atrakcie
špecializované cestovné kancelárie
Krajiny sveta na mape
Potrebuješ upgradovať tvoj Flash Player

voľne stiahnuteľný softwér na adrese
get.adobe.com/flashplayer/
Vanuatu
fotogaléria Vanuatu
 
Oficiálny názov: Vanuatská republika
Správne členenie: 6 provincií
Politický systém:parlamentná republika
Hlavné mesto:Port Vila
Rozloha v km2:12 200
Obyvateľstvo:240 000 (hustota 20 os. / km2)
Jazyk:angličtina, francúzština, pidgin
Mena:Vanuatský vatu ( 1€ -> cca 135 VUV )
Lokalita:Kajiny sveta - Austrália
Časové pásmo: Z + 11:00h
Susedia:ostrovný štát
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: • Vanuatu
 • dovolenka Vanuatu
 • hotely Vanuatu
 • doprava Vanuatu
 • letenky Vanuatu
 • cestovné kancelárie Vanuatu
 • lastminute Vanuatu
 
NAJPOPULÁRNEJŠIE KRAJINY SVETA - TOP 15:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

VANUATU

Tichomorské sopečné a koralové ostrovčeky hýria tropickou prírodou, ale ich obyvatelia sú tiež sužovaní mnohými tropickými chorobami.

Nové Hebridy sa stali nezávislou republikou Vanuatu roku 1980, kedy skončila storočná britská a francúzska nadvláda. Nachádzajú sa v Pacifiku, na východ od Austrálie a vytvárajú 850 km dlhú reťaz sopečných ostrovov, ktorá sa dvíha nad hlbokou morskou priekopou. Na ostrovoch Tanna, Ambrym a Lopevi sú dosiaľ činné sopky. Najväčší a najhornatejší je ostrov Espiritu Santo s vyhasnutou sopkou. Na ostrove Efaté sa nachádza hlavné mesto Port Vila. Horúce a vlhké podnebie je nezdravé a tropické choroby, príznačné pre túto oblasť Tichomoria, postihujú ako domorodých obyvateľov, tak prisťahovalcov z Európy.

Prvými prisťahovalcami, ktorí navštívili ostrovy, boli roku 1606 Portugalci. Meno Nové Hebrity im dal roku 1774 britský moreplavec James Cook. V 19. storočí prišli na ostrov Európania ťažiť vzácne drevo a priniesli so sebou choroby, ktoré takmer vyhubili domorodé obyvateľstvo. Neskôr počas 2. svetovej vojny, boli ostrovy významnou námornou základňou Spojencov.

Domorodí obyvatelia sú Melanézania a Mikronézania, ale žije tu tiež veľa prisťahovalcov ako z Európy, tak z Ázie a taktiež z iných tichomorských ostrovov. Ostrovania sa živia prevažne pestovaním a spracovaním tropických plodín a rybolovom.Copyright © 2010−2011, svet-dovoleniek.sk, travel agency